Freight Forwarder Kimdir? ve Firmamızın sektördeki konumu nedir?

IMG-20171109-WA0000Freight Forwarder; deniz, hava, kara, demiryolu, nehiryolu, boru hatti veya kombine taşımacılık, intermodal taşımacılık gibi bütün taşıma türlerinde; sevkiyat, dağitim, depolama, gümrükleme ve sigorta hizmetlerini gerçekleştiren, aktif bir işletme ağına sahip olan ve anahtar teslim lojistik hizmeti veren organizatör bir kuruluştur.

Freight Forwarder, gönderici (ihracatci, ithalatci veya temsilcileri) adina lojistik faaliyetleri organize eden, teslim aldığı esyayı en kisa sürede, istenilen noktaya en güvenli bir bicimde ulaştıran kurumdur.

Taşımacılık ve lojistik alanında Freight Forwarder’lar icin Türkiye de UTIKAD ve dünyada FIATA meslek örgütleri, iş ahlakı, profesyonellik, mesleğe giriş kriterleri, is süreçleri, taşımacılık belgeleri ve eğitim konularında bir yol haritası oluşturmaktadır.

Firmamiz Armada Denizcilik Lojistik Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi 2002 yılından beri UTIKAD ve FIATA üyesidir. Ayrıca sektördeki yeni kuralları düzenleyen ve şikayetleri ele alan Deniz Çalışma Grubunun aktif üyesidir.